Генетики з університету Ньюкасл (Велика Британія) знайшли спосіб позбавити нащадків від тяжких захворювань, що передаються спадковим шляхом. Однак даний метод має свої особливості — народжувані діти матимуть не двох, а одразу трьох батьків. Завдяки новому експерименту в майбутньому вдасться виключити ряд захворювань, що передаються у спадок від батьків. От тільки біологічних батьків у дитини буде не двоє, а троє. Використовуючі сучасні технології, дефектні мітохондріальні гени матері замінюються на ідентичні здорові гени жінки-донора. Як відомо, у мітохондріях відбувається синтез енергії. Дефект цього процесу може стати головною причиною захворювань серця, мозку, м’язів тощо.
Методи вчених різняться між собою. Британські науковці пропонують проводити заміну ДНК у вже запліднених яйцеклітинах матері та донора. Американські ж генетики притримуються думки, що проводити таку заміну необхідно ще до запліднення. Але обидва способи мають право на життя: декілька років тому американці провели на мавпах серію вдалих експериментів по імплантації генетично модифікованих ембріонів. Новонароджені мавпенята відчували себе чудово, що свідчить про успішність експерименту.
Звісно, впровадження даного методу для лікування людей матиме й дещо негативні наслідки. Перш за все, у деяких країнах наявність двох матерей вважатиметься аморальним. Але враховуючи те, що кожна двохсота дитина страждає через дефекти мітохондріальної ДНК, то скандал навколо нововведення можна буде пережити заради великої цілі.
|