Ібн Сіна ( латинизоване ім"я - Авіценна) - один з найбільших лікарів, дослідників природи, філософів середньовіччя. Він зумів узагальнити і звести воєдино знання в галузі анатомії і медицини, які були накоплені людством за багато століть. Всього Ібн Сіна написав б
... Читати далі »
В своїх трудах прославленому вченому і лікарю Древнього Риму Клавдію Галену удалось закласти теоретичні основи медицини і анатомії на п"ятнадцять століть уперед. Рукописи Галена зайняли майже 500 сувоїв (довгих смуг пергаменту, згорнутих в трубку). Із 400 робіт до
... Читати далі »
Аристотель вплинув на весь подальший розвиток наукової і філософської думки. Його твори стосувалися практично всіх галузей знання того часу.
Великий енциклопедист древності Аристотель став одним із засновників біології як
... Читати далі »
Гіппократ
(бл. 460 р. до н. е. - бл. 370 р. до н.е.)
Давньогрецький лікар Гіппократ став першим ученим, який, відкинувши марновірство і містику, поставив медицину на наукову основу. Його праведливо називають "батьком медицини".
Гіппократ став справжнім реформатором древньої мед
... Читати далі »
Вчені університету Тель-Авіві знайшли доказ того, що людина розумна (Homo sapiens) ще 400 тисяч років тому мешкала на землях Ізраїлю. Це найраніші свідчення, які були знайдені на сьогоднішній день. Раніше, найстаріші рештки Homo sapiens були знайдені в 2000-му році в Рош-Айні в Печері Чудес.
Доктор Ран Баркай і професор Аві Гофер з археологічного факультету, керували розкопками, в процесі яких були знайдені останки найстарішого представника людини розумної на сьогоднішній день.
Ісраель Гершович – професор відділення антропології і анатомії Медичної школи Телль-Авівського університету разом з
... Читати далі »
Нещодавно співробітниками національного інституту громадського здоров’я Данії було проведене цікаве дослідження, направлене на виявлення впливу соціальних мереж на мозок підлітків 11-15 років.
Дослідження показало, що сучасні підлітки проводять з своїми ровесниками приблизно на половину менше часу, ніж проводили підлітки у 1988 році.
За словами дослідників, більшу половину свого вільного часу молоді данці присвячують комп’ютеру, розважаючись різними новинками ігрової індустрії, переглядаючи останні фільми світового кінопрокату, а також спілкуючись з своїми друзями у різних популярних с
... Читати далі »
На сторінках наукового журналу Nature днями була опублікована інформація про те, що науковці з американського університету Орегона вакцинної і генної терапії розробили експериментальну вакцину, за допомогою якої вони змогли повністю очистити кров лабораторних мавп від вірусу, який здатен викликати СНІД.
За словами самих творців вакцини, приблизно через три роки її випробують на людях.
В рамках експерименту науковці ввели новостворену вакцину відразу 24 здоровим макакам-резусам, яких пізніше заразили вірусом імунодефіциту мавп. На думку науковців, саме від цього вірусу походить ВІЛ (вірус імунодефі
... Читати далі »
Протягом багатьох століть ягоди були невід’ємною частиною нашого раціону харчування, однак відносно недавно вчені стали цікавитися вмістом в них корисних речовин та їх користю для здоров’я. З’ясувалося, що ягоди всіляких видів, починаючи від полуниці та малини і закінчуючи вовчими ягодами і ягодами асаї, мають властивість захищати від раку, недоумства і інших хвороб.
Нещодавно вчені довели, що лохина (буяхи) здатна поліпшити пам’ять і допомагає запобігти розвитку слабоумства. 9 людей похилого віку з невеликими ознаками втрати пам’яті випивали по 2 склянки ожинового соку щодня протягом 2 місяців, а інша група учасників досліджень пила інші напої. Тести, які бу
... Читати далі »
Генетики з університету Ньюкасл (Велика Британія) знайшли спосіб позбавити нащадків від тяжких захворювань, що передаються спадковим шляхом. Однак даний метод має свої особливості — народжувані діти матимуть не двох, а одразу трьох батьків. Завдяки новому експерименту в майбутньому вдасться виключити ряд захворювань, що передаються у спадок від батьків. От тільки біологічних батьків у дитини буде не двоє, а троє. Використовуючі сучасні технології, дефектні мітохондріальні гени матері замінюються на ідентичні здорові гени жінки-донора. Як відомо, у мітохондріях відбувається синтез енергії. Дефект цього процесу може стати головною причиною захворювань серця, мозку, м’язів тощо.
Перші зразки нового мега-вірусу pandoravirus були знайдені на узбережжі Чилі, а згодом й у водах Австралії. Спочатку вірус був прийнятий за бактерію через свої надзвичайно великі розміри та неправильну форму, але відсутність бактеріальної ДНК похитнула впевненість науковців і спонукала до подальших роздумів та експериментів, що привели до просто-таки вражаючих результатів!
На Філіппінах біологи відкрили рослину, яка харчується пацюками, у Таїланді мешкає слизняк-"гурман", а в Папуа-Новій Гвинеї - жаба-буратіно, яка демонструє своє збудження носом.