Вчені університету Тель-Авіві знайшли доказ того, що людина розумна (Homo sapiens) ще 400 тисяч років тому мешкала на землях Ізраїлю. Це найраніші свідчення, які були знайдені на сьогоднішній день. Раніше, найстаріші рештки Homo sapiens були знайдені в 2000-му році в Рош-Айні в Печері Чудес.
Доктор Ран Баркай і професор Аві Гофер з археологічного факультету, керували розкопками, в процесі яких були знайдені останки найстарішого представника людини розумної на сьогоднішній день.
Ісраель Гершович – професор відділення антропології і анатомії Медичної школи Телль-Авівського університету разом зі своїми колегами із інших країн досліджували останки знайденої людини в печері.
По залишках зубів вчені змогли дійти висновку, що вони належать Homo sapiens, а не якомусь іншому, більш ранньому предку людини. Щоб зрозуміти це, збережені зразки зубів були піддані різним тестам таким, як: комп’ютерна томографія, рентген…
Останки, які були знайдені в Африці, вік яких оцінюється в 100 тисяч років, досі вважалися найдавнішим свідченням місця проживання першої розумної людини на землі. Проте, дана знахідка і аналіз змусили змінити точку зору.
Більш того, печера, в якій дослідники Тель-Авіського університету зробили відкриття, має приблизний вік 400 тисяч років.
Також знайдені зуби, які належать Homo sapiens, повідомляють важливу інформацію про еволюційні процеси, що проходили в той період. Вчені вважають, що в той час перші люди виду Homo sapiens якраз вчилися полювати на диких звірів, користуватися вогнем, виготовляти предмети з каменю, тощо. Все це є підтвердженням того, що саме тоді формувалася нова модель поведінки доісторичної людини.
Раніше вважалося, що людина розумна родом з Африканського континенту, але тепер є достатньо доказів, які доводять, що Homo sapiens родом з Ізраїлю, стверджують дослідники.
|