Нещодавно співробітниками національного інституту громадського здоров’я Данії було проведене цікаве дослідження, направлене на виявлення впливу соціальних мереж на мозок підлітків 11-15 років.
Дослідження показало, що сучасні підлітки проводять з своїми ровесниками приблизно на половину менше часу, ніж проводили підлітки у 1988 році.
За словами дослідників, більшу половину свого вільного часу молоді данці присвячують комп’ютеру, розважаючись різними новинками ігрової індустрії, переглядаючи останні фільми світового кінопрокату, а також спілкуючись з своїми друзями у різних популярних соціальних мережах, наприклад Twitter, Facebook, і так далі.
За словами психолога Андерса Колдінга-Йоргенсена, через захоплення соціальними мережами сучасні підлітки поступово втрачають свої соціальні навички. Він говорить, що спілкування за допомогою соціальних мереж приносить таку ж велику шкоду здоров’ю, як надмірне споживання газованого напою Coca-Cola.
Фахівці заявляють, що спілкування у Twitter і Facebook, а також в інших соціалках, обманюють мозок – змушують його думати, що таке спілкування задовольняє соціальні потреби людини. Але тіло людини «знає», що сидить на стільці, і не відчуває ні близькості співрозмовника, ні його запаху, ні мови жестів. «Це все одно, що пити солодкий напій Coca-Cola і при цьому уявляти собі, що в організм потрапляють вітаміни і усі необхідні корисні речовини» – говорять психологи.
_________
|