Тужанівська ЗОШ І-ІІст.                                                                                Учитель - бджілка, знання учнів - мед.

сайт вчителя біології

 Мельник І.М.                 

Меню сайту
Категорії розділу
вчені біологи [12]
От де, люде, наша слава, Слава України! [6]
вчені-біологи України
стрибок до пізнання [50]
на хвилі здоров'я [10]
цікаве у світі
Block content
Block title
Block content
Block title
Block content
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Січень » 2 » Вчені з’ясували, що прісна вода може діяти як антидепресант
20:38
Вчені з’ясували, що прісна вода може діяти як антидепресант

 Різниця в числі хворих клінічною депресією між штатами США має чіткий зв’язок з певною характеристикою прісної води в тому чи іншому штаті, зокрема – з часткою дейтерію, виявила міжнародна група вчених. Подальші експерименти показали, що вода з відносно низькою часткою дейтерію має властивості антидепресанту.

За розрахунками вчених, вже до 2020 року клінічна депресія в середньому по світу стане другою за поширеністю причиною непрацездатності серед населення. Таким чином, боротьба з цим захворюванням стає одним з важливих пріоритетів глобального наукового співтовариства.

Міжнародна група вчених із широкого кола країн, провела дослідження, щоб підтвердити гіпотезу про зв’язок між часткою певного ізотопу водню у воді – дейтерію – і географічною статистикою випадків клінічної депресії по штатах США.

В результаті дослідникам вдалося не тільки виявити статистично значущий зв’язок між цими показниками, але і вивчити властивості води з певною часткою дейтерію на лабораторних мишах.

Для цього вчені перевірили, як впливають на мишей в ситуації стресу дві різні питні дієти: вода з 91 пропромілле (мільйонною часткою) дейтерію і з часткою ізотопу в 140 пропромілле. Також вчені підключали піддослідних мишей до електроенцефалографа, щоб перевірити і порівняти характеристики сну у трьох груп мишей: у тих, хто був на дієті, і додаткової групи, якій вводили антидепресант циталопрам.

З’ясувалося, що миші з збідненою від ізотопу водою краще справлялися зі стресами і рідше виявляли депресивну поведінку, ніж миші, які вживали звичайну воду.

Чому це відбувається, вчені з упевненістю сказати не можуть. Проте тест з електроенцефалографом показав, що вода з низькою відносною часткою дейтерію викликає в мозку мишей наслідки, подібні з ефектом циталопрама. На думку вчених, це може означати, що вода з подібним складом здатна впливати на «кругообіг» гормону серотоніну в організмі, який в ЗМІ називають «гормоном щастя і радості».

 

Категорія: стрибок до пізнання | Переглядів: 518 | Додав: melnyk | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar


Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Січень 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Блок название
содержание блока
Блок название
содержание блока
корисні посилання




 Червона книга України


Copyright MyCorp © 2024
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz