Різниця в числі хворих клінічною депресією між штатами США має чіткий зв’язок з певною характеристикою прісної води в тому чи іншому штаті, зокрема – з часткою дейтерію, виявила міжнародна група вчених. Подальші експерименти показали, що вода з відносно низькою часткою дейтерію має властивості антидепресанту.
За розрахунками вчених, вже до 2020 року клінічна депресія в середньому по світу стане другою за поширеністю причиною непрацездатності серед населення. Таким чином, боротьба з цим захворюванням стає одним з важливих пріоритетів глобального наукового співтовариства.
Міжнародна група вчених із широкого кола країн, провела дослідження, щоб підтвердити гіпотезу про зв’язок між часткою певного ізотопу водню у воді – дейтерію – і географічною статистикою випадків клінічної депресії по штатах США.
В результаті дослідникам вдалося не тільки виявити статистично значущий зв’язок між цими показниками, але і вивчити властивості води з певною часткою дейтерію на лабораторних мишах.
Для цього вчені перевірили, як впливають на мишей в ситуації стресу дві різні питні дієти: вода з 91 пропромілле (мільйонною часткою) дейтерію і з часткою ізотопу в 140 пропромілле. Також вчені підключали піддослідних мишей до електроенцефалографа, щоб перевірити і порівняти характеристики сну у трьох груп мишей: у тих, хто був на дієті, і додаткової групи, якій вводили антидепресант циталопрам.
З’ясувалося, що миші з збідненою від ізотопу водою краще справлялися зі стресами і рідше виявляли депресивну поведінку, ніж миші, які вживали звичайну воду.
Чому це відбувається, вчені з упевненістю сказати не можуть. Проте тест з електроенцефалографом показав, що вода з низькою відносною часткою дейтерію викликає в мозку мишей наслідки, подібні з ефектом циталопрама. На думку вчених, це може означати, що вода з подібним складом здатна впливати на «кругообіг» гормону серотоніну в організмі, який в ЗМІ називають «гормоном щастя і радості».
|