“Покажи мені, де болить”. У кожного з нас з цим виразом спливають у пам’яті хворобливі асоціації, пов’язані з візитом доктора, а також з батьківською турботою. Будучи дітьми, ми не могли правильно описати свій біль, однак, ми знали, що лікам відомо про те, де у нас болить. Або нам так здавалося!
Насправді, будь-який знеболювальний засіб менше схожий на «чарівну паличку» і більше на «дробовик». Він подорожує по нашому кровобігу, вбиваючи будь-який біль, який зустрічає на своєму шляху. Тому якщо у вас страшенно болить голова, а ви випиваєте таблетку від болю в спині, то ви отримаєте два в одному.
Група вчених з Кембріджського університету створила компанію по виробництву шоколаду з незвичайними властивостями. Інноваційна солодкість допомагає в боротьбі зі зморшками, стримуючи їх утворення. Крім того, новий шоколад сприяє захисту шкіри від обвисання. Простіше кажучи, продукт може захистити людину від двох «косметичних» ефектів процесу старіння.
Насправді шоколад вийшов рідкісною гидотою. Шоколад в новинці є, однак до його складу входять деякі корисні речовини, не дуже приємні на смак.
Згідно із заявою інженерів компанії-виробника Lycotec, сім грамів їх шоколаду містить стільки ж
... Читати далі »
Багато винахідників зробили свої найбільші відкриття випадково – від рецепту картопляних чіпсів до технології нержавіючої сталі. І ось тепер, намагаючись створити пару захисних окулярів для хірургів, лабораторія Берклі випадково знайшла вирішення проблеми дальтонізму.
Існує безліч різних видів колірної сліпоти, кожен з яких не дає своїй жертві бачити певні кольори. Так, один з перших випробувачів нової технології з Берклі, Марк Друкер має генетичний дефект, який заважає йому чітко сприймати червоний і зелений кольори, розмиваючи його зір у цій частині спектра. Тому йому особливо важко водити машину – він погано бачить кольори світлофора. Однак з допомогою нових окулярів, що от
... Читати далі »
Дослідження показали, що за останнє десятиліття збільшилася кількість молоді з ушкодженнями слуху. Ймовірно, це пов’язано із зростанням популярності портативних медіапрогравачів, телефонів і смартфонів. У зв’язку з цим ВООЗ рекомендує користуватися мобільними пристроями для прослуховування музики не більше години в день і робити гучність не вище 60%.
Гучність звичайної розмови становить 60 децибел, і цей показник нешкідливий для слуху. У свою чергу, гучність двигуна бульдозера, який працює на холостому ходу, становить 85 дБ. Через 8 годин такого постійного впливу з’являться незворотні пошкодження слуху. Гуркіт грому (120 дБ) приносить шкоду слуху людини всього за 9 секун
... Читати далі »